Náš příběh


V roce 1993 jsme my, Ivo a Ilona Slavíkovi, založili pletařskou firmu SLAVÍK DESIGN. První roky jsme vyráběli svetry na ručních pletacích strojích v rodinném domku. Zájem o naše pletené svetry byl velký, a to nám umožnilo v roce 1998 koupit první průmyslový pletací stroj značky UNIVERSAL. Postupně se náš strojový park rozrůstal o nové stroje značky SHIMA SEKI a díky těmto novým technologiím jsme začali vedle českého trhu pronikat i do zahraniční.

V roce 2002 jsme naší firmu přestěhovali z rodinného domu do nové provozovny v Bakově nad Jizerou. V těchto letech jsme vyráběli především pro zákazníky z Německa, Irska a Velké Británie. Vznikla také naše exportní značka CANARINO, pod kterou si naše pletené zboží mohli koupit zákazníci v Německu i v České Republice. Od roku 2008 jsme se začali intenzivně věnovat výrobě pleteného zboží ze 100% vlny  pro  britské firmy.  Díky tomu můžete najít nápis made in Czech Republic na řadě britských svetrů, šál a čepic.Touto spoluprací jsme získali velmi cenné zkušeností, neboť Británie se řadí mezi špičky ve zpracování 100% vlny. Bohužel na našem trhu se vlněné svetry objevují velmi málo. Rozhodli jsme se proto nabídnout pravé vlněné svetry, podobné těm, které pletly naše babičky, českým zákazníkům. Tak vznikla značka CHRISTORY.

Tím historie naší firmy končí a začíná budoucnost. V roce 2018 jsme se přestěhovali do nového výrobního areálu na Budách.

 


SLAVIK DESIGN